Książka „Środowiska industrialne / postindustrialne zależności”

Informujemy, że jeszcze w 2023 roku ukaże się książka Środowiska industrialne/postindustrialne zależności (w literaturze i kulturze polskiej od XIX do XXI wieku) pod redakcją Lucyny Sadzikowskiej, Marty Tomczok i Pawła Tomczoka (seria Centrum Badań Dyskursów Postzależnościowych).

https://www.universitas.com.pl/produkt/4385/Srodowiska-industrialnepostindustrialne-zaleznosci-w-literaturze-i-kulturze-polskiej-od-XIX-do-XXI-wieku

Industrializacja pozwoliła na wytworzenie nowych towarów, usług, środków produkcji, transportu i komunikacji. Była koniecznym warunkiem nowoczesnej transformacji świata, lecz stała się też główną przyczyną zniszczenia środowiska. Literatura towarzyszyła uprzemysłowieniu ze zmienną intensywnością – czasem temat wydawał się popularny, wręcz modny, ale równie często nawet pisarze tworzący w bliskości przemysłu odwracali od niego wzrok, by zająć się zagadnieniami jak najdalszymi od kopalni, hut czy rafinerii. Książka pokazuje tę jawną obecność industrializacji w kulturze, analizuje jednak także różne formy jej wyparcia, przemilczenia i latencji.

Opublikuj:

Pozostałe aktualności

Różne oblicza ołomuńskiej rzeki

Zwiedzając Ołomuniec, miasto statutarne na Morawach we wschodniej części Czech, na Obniżeniu Górnomorawskim, u ujścia Młyńskiego Potoku i Bystrzycy do Morawy, warto przyjrzeć się płynącej

Send Us A Message

Our goal is to help people in the best way possible. this is a basic principle in every case and cause for success. contact us today for a free consultation. 

Practice Areas

Newsletter

Sign up to our newsletter